top of page

Kredensy do salonu - jak wybrać i gdzie postawić?

Kredensy to meble, które od lat cieszą się dużą popularnością w polskich domach. W salonie pełnią ważną rolę zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną. Jeśli szukasz inspiracji na to, jak wybrać odpowiedni kredens i gdzie go postawić, ten artykuł jest dla Ciebie.

Kredensy do salonu


Kredensy to meble o różnej wielkości, kształcie i stylu. Mogą być wykonane z drewna, metalu, szkła, a także z połączenia tych materiałów. W sklepie MOBLER Studio znajdziesz przede wszystkim kredensy z litego drewna, które są wyjątkowo trwałe i estetyczne.

Wybierając kredens do salonu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

Rozmiar

Kredens powinien być dopasowany do rozmiaru salonu. Zbyt duży mebel może zdominować całe pomieszczenie, natomiast zbyt mały może stracić na funkcjonalności.

Styl

Kredens powinien pasować do stylu wnętrza. W sklepie MOBLER Studio znajdziesz zarówno kredensy nowoczesne, jak i klasyczne. Zalecamy wybór mebla, który będzie współgrał z pozostałymi elementami wystroju.

Funkcjonalność

Kredens powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Warto zwrócić uwagę na ilość półek, szuflad i drzwiczek, które umożliwią przechowywanie różnych przedmiotów.

Gdzie postawić kredens?

Kredensy najczęściej stawia się w salonie. Mogą być umieszczone w różnych miejscach, w zależności od aranżacji wnętrza.

Przy ścianie

Kredens można postawić przy jednej z ścian salonu. Dzięki temu mebel nie będzie przeszkadzał w swobodnym poruszaniu się po pomieszczeniu.

W rogu

Jeśli salon jest niewielki, kredens można umieścić w rogu pomieszczenia. W ten sposób zaoszczędzimy miejsce i jednocześnie wykorzystamy każdy centymetr powierzchni.

W punkcie centralnym

Kredens można również postawić po środku salonu. W ten sposób mebel stanie się centralnym punktem aranżacji.Co trzyma się w kredensie?

Kredensy to meble, które służą przede wszystkim do przechowywania różnych przedmiotów. W zależności od indywidualnych potrzeb, w kredensie można trzymać:


  1. Zastawę stołową Kredensy często są wykorzystywane do przechowywania zastawy stołowej, takiej jak talerze, misy, kieliszki, szklanki i inne elementy stołowe. Dzięki temu można mieć je zawsze pod ręką, gdy potrzebne są do udekorowania stołu.

  2. Szkło Kredensy często są również wykorzystywane do przechowywania szkła, takiego jak kieliszki, kufle, karafki i butelki. Dzięki temu szkło jest chronione przed uszkodzeniem i można mieć łatwy dostęp do niego w czasie uroczystych okazji.

  3. Dekoracje Kredensy są również idealne do przechowywania dekoracji, takich jak wazy, figurki, ramki na zdjęcia i inne ozdoby. Dzięki temu można wyeksponować swoje ulubione przedmioty i udekorować salon w sposób, który odpowiada naszemu stylowi.

  4. Książki Kredensy są często wykorzystywane jako biblioteczki do przechowywania książek i albumów. Dzięki temu można mieć swoje ulubione książki zawsze pod ręką, a jednocześnie utrzymać porządek w pokoju dziennym.

  5. Bielizna stołowa W kredensie można przechowywać również bieliznę stołową, taką jak obrusy, serwety, bieżniki i ścierki. Dzięki temu można utrzymać porządek w szufladach kuchennych i łatwo znaleźć potrzebne akcesoria podczas przygotowywania stołu.

  6. Napoje Kredensy z barkiem to idealne rozwiązanie dla miłośników alkoholi, którzy chcą mieć swoją kolekcję pod ręką. Dzięki temu można wyeksponować swoje ulubione trunki i zrobić wrażenie na gościach.

  7. Akcesoria kuchenne Kredensy mogą również służyć do przechowywania akcesoriów kuchennych, takich jak tace, deski do krojenia, garnki i patelnie. Dzięki temu można utrzymać porządek w kuchni i mieć wszystko pod ręką podczas gotowania.

  8. Pamiątki rodzinne Kredensy są również idealne do przechowywania pamiątek rodzinnych, takich jak fotografie, albumy, medale czy odznaki. Dzięki temu można wyeksponować swoją rodzinę i wspomnienia z nimi związane.

  9. Elektronika W dzisiejszych czasach kredensy mogą również służyć do przechowywania elektroniki, takiej jak telewizory, głośniki czy konsole do gier. Dzięki temu można utrzymać porządek w salonie i mieć wszystko pod kontrolą.

23 wyświetlenia0 komentarzy

Commentaires


bottom of page