top of page

Naprawa mebli rattanowych - Salon w Łodzi


Jeśli posiadacie Państwo meble rattanowe, to wiecie jak piękne i eleganckie potrafią być. Jednak po pewnym czasie użytkowania, meble te mogą ulec uszkodzeniom. W takim przypadku należy zwrócić się o pomoc do fachowców, którzy zajmą się ich naprawą. W naszym salonie meblowym MOBLER Studio w Łodzi, specjalizujemy się w naprawie mebli rattanowych oraz plecionki wiedeńskiej.

Czym jest plecionka wiedeńska?


Plecionka wiedeńska to sposób wyplatania wikliny, który charakteryzuje się bardzo delikatnym i estetycznym wyglądem. Meble z plecionki wiedeńskiej są bardzo popularne, jednak wymagają one specjalnej uwagi, gdyż są dość delikatne i łatwo ulegają uszkodzeniom.

Jakie uszkodzenia mebli rattanowych i plecionki wiedeńskiej można naprawić?

W naszym salonie meblowym zajmujemy się naprawą wielu rodzajów uszkodzeń mebli rattanowych i plecionki wiedeńskiej. Do najczęściej naprawianych należą:

  • Pęknięcie lub złamanie wikliny

  • Rozwarcie się plecionki

  • Uszkodzenie poduszek i tapicerki

Jak wygląda proces naprawy mebli rattanowych i plecionki wiedeńskiej?

Proces naprawy mebli rattanowych i plecionki wiedeńskiej zależy od rodzaju uszkodzenia. Najczęściej jednak wymaga on:

  1. Wstępnej oceny stanu mebla - podczas tej czynności fachowiec ocenia stopień uszkodzenia oraz potencjalne zagrożenia podczas naprawy.

  2. Przygotowania niezbędnych materiałów - w przypadku uszkodzenia wikliny, potrzebne będą dodatkowe kawałki materiału, kleje oraz narzędzia do jej wymiany.

  3. Naprawy uszkodzeń - na tym etapie fachowiec przystępuje do naprawy uszkodzeń, wymiany elementów oraz klejenia.

  4. Ostatecznej kontroli jakości - po zakończeniu naprawy, mebel jest dokładnie sprawdzany pod kątem ewentualnych niedoskonałości.

Zapraszamy do salonu meblowego na ulicy Lutomierskiej 14, Łódź (wejście od ul. Zachodniej)


441 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page